עורך הדין - כתב עת

כתב העת "עורך הדין", היוצא לאור זה מספר שנים, הינו כתב עת מקצועי ורציני המבטא תפיסת עולם של מצוינות, מקצועיות ואכפתיות חברתית. מאז החל לצאת לאור צבר כתב העת מוניטין רב והפך לבמה המרכזית והמובילה עבור ציבור המשפטנים בישראל: עורכי דין, אנשי אקדמיה, שופטים מכהנים ושופטים בדימוס. כתב העת כולל מאמרים בתחומי משפט שונים, לרבות התייחסות מיוחדת לנושאים שעל סדר היום, בגישה בינתחומית, ואף נותן ביטוי לנושאים לבר-משפטיים. החל מגיליון דצמבר 2020 עורך את כתב העת עו"ד מנחם שטאובר.

קריאה מהנה.

 

המערכת:

עורך: עו"ד מנחם שטאובר

הפקה: עו"ד עמית פרלמן

עיצוב גרפי: לשכת עורכי הדין בישראל 

דוא"ל המערכת:  menachem.s@israelbar.org.il   

 

 

עו"ד מנחם שטאובר, עורך ראשי
מוגש לכם בזאת הגיליון חדש של כתב העת "עורך הדין" – אפריל 2023, היוצא לאור על ידי לשכת עורכי הדין. אנו פותחים את הגיליון הנוכחי בפרויקט מיוחד בנושא "משפט וספרות", שמאגד משפטנים ומשפטניות בעלי אהבה גדולה למילים ומשפטים. בגיליון שלפניכם תמצאו גם את המדורים: "כך אני הייתי מנסח", "ראוי לדיון" ו"בעיני עורך הדין", הכוללים מאמרים חדשניים של מיטב הכותבים ועוד.
עו"ד מנחם שטאובר, עורך ראשי
מוגש לכם בזאת הגיליון חדש של כתב העת "עורך הדין" – דצמבר 2022, היוצא לאור על ידי לשכת עורכי הדין. אנו פותחים את הגיליון הנוכחי בריאיון מיוחד עם נשיא ארגון השופטים הבינלאומי, השופט חוסה מתוס, ועם יו"ר ארגון השופטים הישראלי, כבוד השופט ירון לוי, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, שערך עמם היועץ האקדמי של המדרשה – אקדמיה ארצית לעורכי דין, עו"ד שי מילוא. בריאיון תמצאו התייחסות למעמד בית המשפט בארץ ובעולם, לתפקיד השופט ולחשיבות של העמידה על עיקרון שלטון החוק לשם הבטחת עצמאות השופטים. בגיליון שלפניכם תמצאו גם את המדורים: "דעת יחיד", "ראוי לדיון" ו"בעיני עורך הדין", הכוללים מאמרים חדשניים של מיטב הכותבים ועוד.
עו"ד מנחם שטאובר, עורך ראשי
"זכויות דיוניות במשפט הפלילי" - מאמר פרי עטו של כבוד שופט בית המשפט העליון, יוסף אלרון; מריאיון מקיף עם הסניגורית הציבורית הארצית, עו"ד ענת מיסד-כנען על מגוון נושאים; פרויקט מיוחד בנושא "משפט בפריפריה", שמאגד טורים ומאמרי דעה של בעלי תפקידים בכירים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במדינת ישראל ועוד.
עו"ד מנחם שטאובר, עורך ראשי
"עורך הדין" חוגג 60 שנה להקמתה של הלשכה בגיליון מיוחד!
עו"ד מנחם שטאובר, עורך ראשי
מוגש לכם בזאת הגיליון החדש של כתב העת ’עורך הדין’ – מאי 2021, אשר לראשונה מאז מיסודו על ידי לשכת עורכי הדין ירד לדפוס בשם ’עורכת הדין’. בשנים האחרונות, אנו עדים למהפכה של ממש בכל הנוגע למספר עורכות הדין החדשות שנכנסות בשערי מקצוע עריכת הדין, אולם, אין מדובר רק בכמות, אלא באיכות ובגיוון שהביאו עימן המשפטניות לעולם המשפט בכלל ולאולמות בית המשפט בפרט. ברוח זו נפתח הגיליון הנוכחי של ’עורכת הדין’ בפרויקט ראיונות מיוחד, שקיימה יו"ר (משותף) של ועדת כתב עת וחדשות הלשכה, עו"ד לימור לוי, עם 15 יועצות משפטיות בכירות מהמגזר הציבורי והפרטי.
עו"ד מנחם שטאובר, עורך ראשי
הגיליון הנוכחי רואה אור בשעה שנגיף הקורונה מכה במדינתנו כבר חודשים ארוכים וסופו עוד לא נראה לעין. עם זאת, למרות הקשיים הרבים שזימן לנו הנגיף, ובהם משבר רפואי וכלכלי כבד, עשייתנו בלשכת עורכי הדין לא נעצרה לרגע, ואנו עושים כל שביכולתנו כדי לסייע לציבור עורכי הדין להמשיך בשגרת חייהם המקצועיים גם בתקופה מאתגרת זו.
שחר שחר, עורך ראשי
בגיליון החדש תמצאו סקירה מקיפה של פעילות לשכת עורכי הדין במהלך משבר הקורונה, ראיונות מרתקים עם מנהל בתי המשפט, השופט ד"ר יגאל מרזל, שופט בית המשפט העליון בדימוס, השופט צבי זילברטל ועוד.
שחר שחר, עורך ראשי
שחר שחר, עורך ראשי
שחר שחר, עורך ראשי
דף מס' 1 מתוך 6 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון