הודעות דוברות הלשכה

במדור זה מתפרסמות הודעות דוברות לשכת עורכי הדין, כפי שהועברו לפרסום בתקשורת. פניות ללשכה יש לבצע באמצעות טופס "תגובות והצעות" 

דוברות הלשכה
בין השאר אמר ראש הלשכה כי כבוד השופט מלצר דאג לחלשים בחברה, לזכויותיהם ולכבודם, קידש את זכויות האדם ומצא קרן אור בכל אדם באשר הוא אדם.
דוברות הלשכה
הלשכה מבקשת להצטרף כידיד בית המשפט לעתירתה של התנועה למען איכות השלטון בישראל, במסגרתה מבקשת העמותה למנות באופן מידי שר משפטים קבוע, לאחר פקיעת כהונתו של מ"מ שר המשפטים, ח"כ בני גנץ.
דוברות הלשכה
לבתי הדין השרעיים נבחרו עורכי הדין וואל חלאיילה ויסמין ברהום. עורך הדין איאד פראג’ נבחר לייצג את הלשכה בוועדה למינוי קאדי מד’הב.
דוברות הלשכה
המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין אישרה לפני זמן קצר את דחיית מועד הראיונות למתמחים ליום ה-7 ביוני.
דוברות הלשכה
לבחינה ניגשו 2,381 מתמחות ומתמחים. 1,282 מתמחים ניגשו לראשונה לבחינה ואחוז המעבר שלהם עומד על 74%. 502 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השנייה. מהם עברו 36% בלבד. 597 נבחנים ניגשו לבחינה פעם שלישית ומעלה ומהם עברו 22% בלבד.
דוברות הלשכה
פנייתו של ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי, לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לשר הבריאות, מר יולי אדלשטיין ולשר המשפטים מר בני גנץ, להקצות לאלתר חיסונים לחברי לשכת עורכי הדין הבאים במגע יום יומי עם ציבור באולמות בתי המשפט הסגורים.
דוברות הלשכה
למועד החורף של בחינת ההסמכה בעריכת דין שתיערך מחר (יום ד’) נרשמו כ-2,580 מתמחים, והיא תתקיים בצל תקופת הקורונה ותוך הקפדה על רגולציה מורכבת והנחיות משרד הבריאות.
דוברות הלשכה
לטענת הלשכה והעותרים, כניסת התקנות יגבילו ויקשו את הגישה לערכאות לאוכלוסיות חלשות ודלות אמצעים. בנוסף, תקנות סדר הדין האזרחי החדשות מהוות הסדר ראשוני שעלול לשנות את שיטת המשפט בישראל ולפגוע באופן ממשי בזכויות יסוד.
דוברות הלשכה
ראש הלשכה, עו"ד חימי אמר בפתח דבריו כי השופטת ביידר-גינסבורג הייתה מהשופטים הבולטים ביותר שכיהנו בבית המשפט העליון האמריקאי לדורותיו, ושתרמה תרומה חסרת תקדים להבטחת הזכות לשוויון בכלל והזכות לשוויון לנשים בפרט, וכי הישגיה חלחלו גם לשיטת המשפט הישראלית והשפיעו רבות על שופטינו.
דוברות הלשכה
המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין אישרה הערב (יום ג’) את עו"ד אילנה סקר כנציגתה השנייה של הלשכה בוועדה לבחירת שופטים.
דף מס' 1 מתוך 162 דפים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון