הודעות דוברות הלשכה

מסעה יוצא הדופן של עו"ד הילה כהן בדרך לגלימה

16.12.2014

דוברות הלשכה

הילה כהן היא אחת מתוך 1,361 החברות והחברים החדשים בלשכה, אלא שמסעה היה יוצא דופן. הוא אולי נמשך זמן רב יותר משל עורכי דין אחרים, שמונה שנים, אך זו היתה דרכה להגשים עצמה כשווה מול שווים על אף שיתוק המוחין בו היא לוקה.

לשכת עורכי הדין קיימה ביום 15.12.14 טקס הסמכה חגיגי, בו הצטרפו לשורותיה 1,361 חברים נוספים. בין המוסמכים בלטה הילה כהן, אשר נולדה עם שיתוק מוחין וכל חייה נלחמה להיות שווה בין שווים. הילה פנתה ללימודי משפטים על מנת להוכיח לעצמה שהיא מסוגלת להיות כאחד האדם. במשך כ-8 שנים של מסע מפרך, אשר דרש תעצומות נפש יוצאות מגדר הרגיל, נבחנה הילה בנושא אחר נושא ובכל פעם צלחה אותו בהצטיינות.

 

טקס ההסמכה נערך בבנייני האומה בירושלים במעמד פרקליט המדינה, עו"ד די ניצן, ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון, משנה לראש הלשכה, עו"ד זכי כמאל, יו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי, ומ"מ יו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד יורם חגבי חגי. 1,361 עורכי הדין החדשים הצטרפו ל-56,561 עורכי דין פעילים החברים בלשכה, ובכך מספרם הכולל של החברים הפעילים עומד על 57,922 עורכי דין.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בירך את החברים החדשים בלשכה וציין כי הלשכה עושה ותעשה כל שביכולתה כדי להקל עליהם את תהליך הכניסה והקליטה במקצוע. לשם כך הלשכה יזמה מספר פרויקטים שביניהם, פרויקט אימות חתימה על תצהירים, פרויקט חונכות "מנטורים", קיום מערך השתלמויות וימי עיון ללא תשלום להעשרת הידע המשפטי: "כמי שעמד במשך שנים רבות כיו"ר ועדת עורכי הדין הצעירים - המהווים כ-50 אחוז מחברי הלשכה - אני רגיש במיוחד לנושא הזה. כניסה נכונה שלכם לעבודה היא אינטרס של כולנו". ראש הלשכה, עו"ד ברזילי, הוסיף כי "אני גא שהייתי זה שהוביל את המאבק על מתן תשלום לשעות הנוספות של מתמחים, וקביעה כי אי תשלום יכול להוות עבירה אתית על חוק לשכת עורכי הדין".

 

על משוב השופטים אמר ראש הלשכה, עו"ד ברזילי, כי "אנחנו איננו רק איגוד מקצועי. אנחנו חלק ממערכת המשפט בישראל ורואים את עצמנו כמי שמשמשים בתחום זה כנאמני הציבור. מתוקף כך יזמתי את משוב השופטים ככלי להערכת התנהלותם של השופטים ושל המערכת המשפטית - כלי שחסרונו הורגש מאוד. בתום המשוב - שכל מטרתו היא להגביר את אמון הציבור במערכת ולא לשמש חלילה כלי ניגוח נגד מן דהוא - יוכלו לשכת עורכי הדין והמערכת המשפטית כולה לקבל תמונה רחבה ומדויקת על מערכת המשפט בישראל – על תוצאותיה, מקצועיותה, בקיאותה, אנושיותה, מעלותיה וחולשותיה. אני משוכנע שמערכת המשפט רק תרוויח מכך".

 

פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בירך את המוסמכים ואת משפחותיהם. פרקליט המדינה אמר כי מבחינתו זו סגירת מעגל שכן גם הוא הוסמך באותו אולם. עו"ד ניצן הציג בפני המוסמכים מדריך למשפטן הצעיר באמצעות דבריו של מיכה הנביא - "עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד וְהַצְנֵעַ לֶכֶת עִם אֱלֹהֶיךָ": "הנביא מיכה הצליח לתמצת את תרי"ג המצוות לשלוש בלבד. 'עשות משפט' – עשיית משפט צדק, השנייה היא אהבת החסד ועשיית משפט לפנים משורת הדין, אשר תוביל בטווח הרחוק לתוצאה טובה יותר. העיקרון השלישי הוא ו'הצנע לכת' – היזהרו מיוהרה ושימרו על הציווי 'הצנע לכת'. אם תפעלו כך, תהיו לא רק בני אדם טובים יותר אלא עורכי דין טובים יותר".

 

המשנה לראש הלשכה, עו"ד זכי כמאל, בירך את המוסמכים ומשפחותיהם וציין כי הלשכה מחויבת לדאוג לעורכי הדין החדשים שיימצאו מקומות עבודה: "ללשכת עורכי הדין יש שליחות ואנחנו נפעל כדי שהיא תתממש. אתם יכולים להיות גאים בה חרף הפרסומים וחרף החרמות. הלשכה הזו היא לכולנו, היא עובדת כדי לחזק את המערכת המשפטית, למרות שלאחרונה יש שטף של חוקים שרצוי שהלשכה ועורכי הדין ייתנו את הדעת, אנחנו צריכים לפעול למענה ולשלום שלה. אתם השליחים של המדינה ואתם יכולים לעשות שלום, לעלות את הכלכלה ולהביא שופטים טובים למדינת ישראל".

 

צילום: יוסי זמיר 

 

 

 צילום: יוסי זמיר

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון