חשיבות הייעוץ המשפטי

צו מניעה לאזרח שהציע שירותי ייעוץ לפושטי רגל ללא היתר

08.10.2015

דוברות הלשכה

בעקבות מידע שהתקבל בלשכת עורכי הדין אימת חוקר פרטי חשש נגד תושב אזור המרכז: הציג עצמו באמצעות פליירים כנותן שירותי ייעוץ וייצוג של פושטי רגל למרות שלא הוסמך לכך כלל * בהסכמת הצדדים ניתן על ידי בית המשפט המחוזי בת"א צו מניעה, לפיו ייאסר עליו לעסוק בפעילות זו.

בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן לאחרונה תוקף של פסק דין להסכם פשרה בין לשכת עורכי הדין בישראל לבין תושב אזור המרכז, אריאל רייך, ולפיו ייאסר על האחרון לעסוק בשירותי ייעוץ וייצוג של פושטי רגל.

 

תחילה הוגש נגד רייך כתב תביעה בבית המשפט המחוזי, ובו נטען כי רייך הציע שירותי ייעוץ וייצוג לפושטי רגל באמצעות עובדים לשעבר בכונס הנכסים הרשמי. את שירותיו, כך נטען בכתב התביעה, הציע רייך באמצעות פליירים שהפיץ. חשיפת שירותיו של הנתבע באה בעקבות פעילות סמויה שביצע חוקר מטעם לשכת עורכי הדין.

 

עם הגשת כתב התביעה נגדו פנה רייך לבא כוח לשכת עורכי הדין, עו"ד ערן זהר, וטען כי הפלייר המדובר חולק בתום לב במשך תקופה קצרה מאד, והצהיר, כי "מעולם לא היתה לי כוונה לגזול את פרנסתו של איש ומעולם לא תיארתי לי שניסיון תמים של חלוקת פליירים יתפתח לכדי זימון לדין". רייך במכתב המדובר, התחייב שלא לעסוק בתחום הזה בעתיד.

 

בסופו של דבר, כאמור, ניתן צו האוסר עליו לעסוק בתחום, תוך מתן התראה כי במידה שיפר הסכם פשרה זה יפצה את לשכת עורכי הדין ב- 20 אלף שקל.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, התייחס למקרה ואמר: "בשנים האחרונות אנו עדים להתפשטות התופעה המדאיגה והבלתי חוקית של הסגת גבול מקצוע עריכת הדין לכל תחומי המשפט. מדובר בגורמים ללא השכלה משפטית או הכשרה כלשהי, המרשים לעצמם להטעות את הציבור הרחב ולהציע לו שירותים משפטיים גרידא בתחומי המשפט השונים.

הלשכה בראשותי לא תשלים עם המצב והטיפול במסיגי גבול המקצוע מוצב מבחינתי בראש סדר העדיפויות. מומלץ לכל גורם המבקש לפגוע בפרנסתם של עורכי הדין בניגוד לחוק לחדול מכך לאלתר".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון