חשיבות הייעוץ המשפטי

הישג חסר תקדים ללשכה: בית המשפט קבע שלבנת פורן הפרה את החלטת בית המשפט העליון

15.11.2015

דוברות הלשכה

בית המשפט קבע שהחברה למימוש זכויות רפואיות של לבנת פורן הפרה את החלטת בית המשפט העליון והטיל עליה קנס של 35,000 ₪ על כל הפרה עתידית.

לשכת עורכי הדין הגישה בקשה לביזיון בית המשפט נגד החברה למימוש זכויות רפואיות של לבנת פורן, משום שמצאה שהחברה מפרה את פסק הדין של בית המשפט העליון מיום 26.5.14 וממשיכה להעניק שירותים משפטיים שלא כדין ולהסיג את גבול מקצוע עריכת הדין.

 

בהחלטה תקדימית, שניתנה ביום 8.11.15 קבע כב' השופט עודד שחם מבית המשפט המחוזי בירושלים, כי הלשכה אכן הוכיחה, שהחברה הפרה את פסה"ד של בימ"ש העליון, וחייב אותה לשלם קנס בסך 35,000 ₪ על כל הפרה נוספת בעתיד (ת"א (י-ם) 9270-07).

 

בקשת הלשכה הסתמכה על חקירה שערכה הוועדה להגנת המקצוע בלשכת עורכי הדין, ממנה עלה כי החברה ממשיכה לתת שירות שנאסר עליה, כמו שירות של בירור זכויות ובחירה בין מסלולי תביעה בביטוח הלאומי. בית המשפט השתכנע, שהייעוץ שהעניק נציג החברה לחוקר מטעם הלשכה מהווה ייעוץ משפטי מובהק בסוגיות שונות ולא רק סיוע טכני, ולפיכך נאסר על החברה לספקו ללקוחותיה. בית המשפט גם לא השתכנע, שמדובר במקרה בודד וחריג, והוסיף, שגם לא ניתן לקבוע, שהחברה נקטה פעולות מהותיות לתיקון ההפרות.

 

עוד נקבע, שהחברה תשלם הוצאות ללשכה ע"ס 11,500 ₪. הלשכה יוצגה באמצעות באי כוחה עו"ד אסף פוזנר ועו"ד אתי ליבמן-עפאים ממשרד עוה"ד "קמחי, פלד, פוזנר, שילה ושות' ".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה: "אני מברך על פסיקת בית המשפט, המהווה נדבך חשוב נוסף במאבק בהסגת גבול המקצוע. הלשכה בראשותי מעמידה את המאבק במסיגי גבול המקצוע בראש סדר העדיפויות, ומשגרת להם מסר ברור: אם הם חושבים, שלאחר מתן פסקי דין נגדם הם ימשיכו בפעילותם הבעייתית באין מפריע – טעות בידיהם. אנו נמשיך לעמוד על המשמר כדי לוודא שפעילותם חוקית, ואם לא – נשוב וננקוט נגדם הליכים משפטיים, לרבות עונשיים, כדי להגן על הציבור ולדאוג לכך ששירותים משפטיים יינתנו רק על ידי עורכי הדין, שהם אלה שהוכשרו והוסמכו על פי חוק לתיתם".

 

קובץ להורדה
ca_9270-07_ibar_v_medical_rights_center_et_all_contempt_081115.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון