שאלות ותשובות

לעזרת הגולשים

02.08.2015

צוות האתר

לפניכם שאלות ותשובות נפוצות אשר יעזרו לכם בהתמצאות באתר ובשימוש בשירותים שהוא מעניק. אם יש לכם שאלה, שלא מצאתם את פתרונה במדור זה, אנא כתבו אלינו לתגובות והצעות ואנו נענה עליה במהירות האפשרית ונפרסם אותה ואת תשובתה במדור.

 

 1.         שאלה:    למי מיועד השימוש באתר?

תשובה:  השימוש באתר מיועד לכל מי שמעוניין במידע ובשירותים הקשורים למערכת המשפט בישראל. האתר מעניק שירותים לשלושה קהלי יעד עיקריים: קהילת עורכי הדין, קהילת המתמחים ולקהל הרחב. לכן כל אחד, גם מי שאינו עורך דין, יכול להעזר ולהשתמש באתר.

 

2.         שאלה:    לא ניתן להיכנס/לצפות במדורים ו/או יש תקלות בביצוע כניסה לאזורים מוגבלי גישה

תשובה:  על מנת לגלוש באתר יש להשתמש בדפדפן אקספלורר מגירסה 5.5 ומעלה. דפדפנים מגרסאות מוקדמות יותר חסרים רכיבים שהם הכרחיים לגלישה באתר. לצפייה אופטימלית יש להשתמש ברזולוציה של 800 על 600 פיקסלים.

 

3.         שאלה:    ברצוני למצוא עו"ד שעוסק בדיני משפחה באזור נהריה, כיצד אמצא?

תשובה:  באתר נמצא ספר עורכי הדין המלא, ובו נמצאים שמות עורכי הדין הרשומים בלשכת עוה"ד, תחומי עיסוקם ופרטי ההתקשרות אליהם. בעמוד הבית במדור "מידע לציבור" או בבר הניווט האנכי, לחץ/י על פריט "ספר עורכי הדין", ושם תוכל/י לבצע חיפוש על פי החיתוכים הרצויים לך.

 

4.         שאלה:    היכן ניתן למצוא מידע על בחינות לשכת עורכי הדין (בחינות ההסמכה)?

תשובה:  בבר הניווט האופקי בחר/י במדור מתמחים, שם תוכל/י למצוא מידע על בחינות ההסמכה. אפשרות נוספת היא ללחוץ בבר הניווט האנכי על תפריט "מתמחים ומאמנים" ולבחור בתת תפריט "בחינות" את הפריט "בחינות הסמכה". שם תוכל/י למצוא מידע נוסף על הבחינה הבאה וכן נתונים שונים על בחינת ההסמכה הקודמת.

 

5.         שאלה:    אילו טפסים יש למלא על מנת להרשם להתמחות, והיכן ניתן להשיגם?

תשובה:  בבר הניווט האנכי הכנס/י לתפריט "מתמחים ומאמנים" ובחר בפריט "טפסים", שם תמצא/י את כל הטפסים הרלבנטיים להתמחות וכן מדריך למתמחה החדש.

 

6.         שאלה:    היכן ניתן לקבל מידע על ביטוח מקצועי?

תשובה:  בבר הניווט האנכי לחץ/י על המדור "ביטוח לעו"ד" ובחר/י מתוך רשימת תתי המדורים את תת המדור "ביטוח אחריות מקצועית". במדור תמצא/י פרטים על הצטרפות וכן הודעות רלבנטיות. באתר מופיעים סוגי ביטוח נוספים כגון ביטוח כללי וביטוח בריאות. לקבלת פרטים על ביטוחים אלו לחץ/י בבר הניווט האנכי על אחד מתתי המדורים של מדור "ביטוח לעו"ד" ובחר/י מתוך הרשימה את הפריט הרצוי לך.

 

7.         שאלה:    ברצוני לשכור חדר במשרד עו"ד ולקבל שירותים משרדיים, היכן ניתן?

תשובה:  באתר תוכל/י למצוא לוח מודעות בנושאים שונים ומגוונים. כדי לצפות במודעות הקיימות או להכניס מודעה חדשה, בחר/י בבר הניווט האנכי בתפריט "לוחות מודעות", ושם תוכל/י לבחור את הפריט הרצוי לך: משרות, משרדים, שירותי עזר משפטיים ועוד, וכן להוסיף מודעה משלך.

 

8.         שאלה:    מהו התעריף המינימלי המומלץ לטיפול בתיק?

תשובה:  על מנת לצפות בכללים המסדירים את נושא שכר טרחת עורכי הדין והנוטריונים, הכנס/י בבר הניווט העליון לתפריט "תעריפים" ובחר/י את הכלל הרצוי לך. אפשרות נוספת היא ללחוץ על הקישור "שכר טרחה מינמלי מומלץ" במדור "מידע לציבור" המופיע בעמוד הבית. קישור זה יביא לך את הכלל הזה בלבד. לצפיה נרחבת יותר, פעל/י כאמור לעיל.

 

9.        שאלה:    כיצד נרשמים לאתר?

תשובה:  ההרשמה לאתר מתבקשת במדורים מסויימים המיועדים לעורכי הדין ומתמחים בלבד. מי שאינו נמנה על אחת משתי קהילות אלו לא יכול להרשם לאתר ואינו יכול להיכנס למדורים  אלה. בכל מקום שבו מתבקשת הרשמה, תוכלו למצוא הסבר מפורט בנוגע לאופן ההרשמה, וכן מספר טלפון במקרה של בעיה או שאלה.

 

10.        שאלה:    היכן ניתן למצוא מבצעים והטבות המיועדים לעורכי הדין?

תשובה:  באתר מתפרסמים מבצעים והטבות המיועדים לקהילת עורכי הדין בלבד. לצפיה גש/י לבר הניווט האנכי, תחת הקטגוריה "עורכי דין", בחר/י בתפריט "מועדון צרכנות", בצע/י כניסה למערכת ותוכל/י לצפות במבצעים.

 

11.        שאלה:    כיצד אוכל למצוא באתר כתבות בנושא מסויים בו אני מעוניינ/ת?

תשובה:  בבר הניווט האנכי גש/י לפריט "מאמרים וכתבות". במדור זה תוכל/י לראות את הכתבות האחרונות שהתפרסמו באתר וכן לבצע חיפוש לפי תחום, תאריך או חיפוש חופשי.

 

12.        שאלה:    כיצד מצטרפים לפרוייקט ה"פרו-בונו"?

תשובה:  בעמוד הבית הראשי, תחת הכותרת "מידע לציבור" לחץ/י על הקישור "תכנית "שכר מצווה"". לחלופין, בבר הניווט האנכי גש/י לתפריט "מידע לציבור", לחצ/י על פריט "תכנית "שכר מצווה"", ולאחר מכן על כל אחד מתתי המדורים. במדורים תוכל/י למצוא הנחיות ומידע בנוגע לפרוייקט.

 

13.        שאלה:    האם ניתן למצוא באתר פסקי דין, ואם כן, אילו?

תשובה:  כעקרון אתר לשכת עורכי הדין אינו מתפקד כמאגר לפסקי הדין. לצורך כך קיימות בשוק תוכנות מסחריות וכמו כן באתרי בתי המשפט השונים מתפרסמים פסקי דין באופן שוטף. עם זאת באתר הלשכה מרוכזים פסקי דין בנושאים שלרוב אינם זוכים לפרסום רשמי או מסחרי (כגון: ירושות, תאונות דרכים, בתים משותפים, זכויות מתמחים ומאמנים) או פסקי דין שיש בהם עניין מיוחד. לאיתור לשם צפיה ו/או הורדה של פסקי דין אלה, גש/י בבר הניווט האנכי לתפריט "פסקי דין והחלטות" ובחר/י את הערכאה הרצויה לך. בנוסף, ניתן לבצע חיפוש לפסק הדין המבוקש לפי תחומים, ערכאות ועוד. בשלב זה, עקב מיעוט פסקי הדין - הורד המדור מהאויר. הגולשים מוזמנים להעשיר האתר בפסקי דין מעניינים שברשותם. מבחר של פסיקה בנושאי ההתמחות ניתן למצוא בתת המדור "פסיקה" שבמדור "מתמחים ומאמנים".

 

14.        שאלה:    היכן ניתן לקבל ייעוץ משפטי בחינם?

תשובה:  במדור "מידע לציבור", המופיע בעמוד הבית ובבר הניווט האנכי, נמצא קישור "גופים המספקים סיוע משפטי", שם תוכל/י למצוא את רשימת הגופים והפניה לאתרים שלהם או למספרי הטלפון שלהם. כמובן אתם מוזמנים גם לבדוק זכאות לקבלת סיוע משפטי באמצעות פרויקט "שכר מצווה" של הלשכה. מידע על הפרויקט וכן בדיקת זכאותכם תוכלו למצוא בפריט "פרוייקט שכר מצווה" שנמצא תחת מדור "פרוייקטים" בתפריט "הלשכה למען הקהילה" בבר הניווט האנכי.

  

15.        שאלה:    כיצד ניתן להתלונן כנגד עורך/ת דין?

תשובה:  תלונות ו/או פניות כנגד עורכי דין יוגשו לוועדת האתיקה המחוזית באופן הבא: פנייה יש לבצע בכתב (בשני עותקים ולא בדואר אלקטרוני) באמצעות המחוז הרלבנטי בלשכת עורכי הדין לפי מקום עבודתו של הנילון, תוך ציון שמו של עורך הדין. הלשכה תפעל לקבלת תגובתו, ותחליט בהתאם. פרטי התקשרות אל המחוזות השונים ניתן למצוא במדור "צרו קשר - טלפונים וכתובות".

 

 בכל שאלה, הערה או הבהרה, אנא פנו אלינו לכתובת ibar@israelbar.org.il

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון