"נקודת גישור"

גיליון מס’ 7, אפריל 2003

20.04.2003

מאמרים נבחרים מתוך הגליון השביעי של "נקודת גישור" - ביטאון לשכת עורכי הדין בישראל, המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי

חברים נכבדים,

המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי, מסכם פעילות של 3 שנים מיום היווסדו. זו הזדמנות טובה להודות לחברי הנהלת המוסד: משה צציק (מ"מ יו"ר המוסד), אילנה קמינסקי (סגנית יו"ר המוסד), שמעון חזן, שושנה גלס, נתי יריב, אירית אורון, אסף ברנזון, רון דרור, יחיאל כץ, בן ציון לנגנטל, שי פורת, אירית פרייס ומשה פרנקפורטר, על פעילותם הברוכה בניהול המוסד, אשר תרמה רבות לבסוס מעמדו של מוסד הגישור בקרב הקהיליה המשפטית.

כיושבי ראש המוסד לגישור, פעלנו במשותף, כדי לקדם את ענייני הגישור ומעמדם של עורכי הדין כמגשרים וכמייצגים בהליך הגישור. הצלחנו באמצעות מוסד הגישור להעביר את מרכז הכובד לכתפי עורכי הדין. משרד המשפטים ומערכת בתי המשפט מקיימים עם מוסד הגישור הדברות ישירה ועניינית בכל נושא הקשור לגישור, והמוסד הפך לכתובת להפניית תיקים לגישור, ממנו מופנים התיקים אל עורכי הדין.

באמצעות מוסד הגישור מונו מאות עורכי הדין כמגשרים בתיקים השונים, אשר בהיעדר פעילות המוסד היו ודאי מוצאים את דרכם למכוני גישור פרטיים או למגשרים נעדרי השכלה משפטית.

את כל אלה הצלחנו לעשות בעזרתה הנמרצת של מרכזת המוסד, עו"ד ענת זנזורי, שנטלה על כתפיה משימות רבות, ועשתה לילות כימים, להצלחת מוסד הגישור, ולקידום ענייניהם של עורכי הדין, ועל כך נתונה לה תודתנו והוקרתנו.

בנוסף לכל אלה אנו מבקשים להודות לכל עורכי הדין שאף התנדבו לסייע למוסד הגישור בעבודתו, הן כמגשרים בשירות לציבור בתיקי תביעות קטנות, כמגשרים במחלוקות בין עורכי הדין במסגרת המרכז שהוקם על ידי מוסד הגישור ובראשותו של עו"ד משה מ. כהן, וליתר הפעילות של המוסד. סיועם ונכונותם של כל אלה לעזור וליטול על עצמם משימות בהתנדבות היתה בשבילנו מקור לגאוה, ולהעלאת קרנם של ציבור עורכי הדין בקרב הציבור הרחב והקהיליה המשפטית.

אנו תקווה כי עם הזמן, הציבור ילמד להכיר ולהוקיר את מלאכתם של המגשרים ושל הליך הגישור, אשר יביא להשגת פתרונות בין מתדיינים בדרך נעימה ועניינית. המלאכה רק החלה, ובעזרתכם נמשיך את המלאכה.

שלכם בברכה,

עו"ד שי סגל, עו"ד יהודה טוניק

כתבות המשך
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון