מאמרים וכתבות

חברות בארגון הבינלאומי לעו"ד צעירים

22.11.2009

עו"ד דקלה אלקבץ, ממונה על קשרי חוץ

AIJA הוא הארגון הבינלאומי הגדול בעולם לעורכי דין "צעירים" (עד גיל 45). מטרת הארגון היא לעודד שיתוף פעולה וכבוד בין עו"ד מכל המדינות. הארגון מחבר בין עו"ד מן המדינות השונות ומאפשר להם להכיר אישית עמיתים למקצוע במדינות רבות.
 

("Association Internationale des Jeunes Avocats") AIJA הוא הארגון הבינלאומי הגדול בעולם לעורכי דין "צעירים" (עד גיל 45). בארגון חברים עו"ד מן העולם כולו ומתוכם נציגי משרדים מכל המימדים, מהגדולים ביותר ועד עו"ד עצמאים וגם יועצים משפטיים של חברות.

 

מטרות AIJA:

מטרת הארגון היא לעודד שיתוף פעולה וכבוד בין עו"ד מכל המדינות. הארגון מחבר בין עו"ד מן המדינות השונות ומאפשר להם להכיר אישית עמיתים למקצוע במדינות רבות. החיבור הינו ללא ספק חברתי, כי ב-AIJA יש דגש על הפן האנושי, אך בראש ובראשונה מקצועי שכן כל חבר בארגון מעוניין בסופו של דבר שעמיתים מחו"ל יפנו אליו עבודה ושיהיה לו למי לפנות כהוא חייב יעוץ בעניין בעיה משפטית בחו"ל.

 

פעילויות AIJA:

 

הכנס השנתי:

הפעילות החשובה ביותר בחיי AIJA הינה בוודאי הכנס השנתי שמתקיים כל שנה במדינה שונה בסוף אוגוסט (כ- 4 ימים סה"כ). בכנס השנתי משתתפים מאות חברים מן העולם כולו וזו באמת ההזדמנות להכיר מספר רב מאוד של חברי AIJA. לאורך הכנס מתקיימות הרצאות וסמינריונים המועברים על ידי חברי הארגון ובהשתתפות מרצים אורחים מכובדים. AIJA חי בזכות חברי הארגון לכן, מי שמעוניין לתרום לארגון במתן הרצאה בתחום שבהתמחותו יוכל בהחלט לבקש זאת. בנוסף, בכנס השנתי מתקיימים אירועים חברתיים רבים המאפשרים למשתתפים לגלות את העיר בה מתקיים הכנס ולפגוש את חברי הארגון באווירה נחמדה. ערב אחד במהלך כל כנס שנתי מוקדש לארוחת ערב אצל עו"ד מקומיים, הפותחים את בתיהם לבאי הכנס. כמו כן, הכנס נחתם בארוחת ערב חגיגית נוצצת עד השעות הקטנות של הלילה. השנה, הכנס יתקיים בארה"ב, בעיר Charleston, South Carolina!

 

 

סמינריונים בנושאי משפט מגוונים:

בנוסף לכנס השנתי, מתקיימים לאורך כל השנה סמינריונים במתכונת קטנה יותר בערים שונות בעולם. AIJA מורכב מועדות שונות הפועלות בתחומי המשפט השונים (משפחה, ליטיגציה, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני, דיני הובלה, דיני הפצה, דיני עבודה, מדיה, עסקים בינלאומיים ועוד). הסמינריונים מאורגנים על ידי הועדות השונות כל אחת בתחום שלה. בדרך כלל הסמינריונים נמשכים כיומיים ומשתתפים בהם מספר יותר מצומצם של עו"ד המתמחים בנושא הסמינריון. גם כאן, לא שוכחים את הפן החברתי, המסעדות והיציאות במועדוני העיר המארחת.

 

חשיבות AIJA בתקופת מיתון:

בתקופות מיתון זה בוודאי הזמן להשקיע ביחסי הציבור של המשרד, בבניית תדמית וקשרים בינלאומיים למשרד אשר יניבו לקוחות ופעילות חדשים. ואם בדרך אפשר לבקר במקומות קסומים ולהרוויח חברים חדשים באווירה טובה, מה רע בזה?

 

לקבלת תנאי הרישום ופרטים נוספים נא לפנות לעו"ד סבינה מאייר, נציגת AIJA בישראל לכתובת sabina@mayerlaw.co.il או טלפון 03-6868795.

 

ללוח האירועים לשנת 2010 - לחץ/י כאן

 

 

קובץ להורדה
AIJA_events-2010.doc
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון