"אתיקה מקצועית" - 70 - דברי פתיחה
26.01.2021 | שבט תשפ"א | גליון מס' 70

חברות וחברים יקרים,

 

אני שמח להגיש לכם בזאת את הגיליון החדש של "אתיקה מקצועית" – ינואר 2021.

 

בגיליון הנוכחי תוכלו לקרוא על החלטותיה הבולטות של ועדת האתיקה הארצית, שניתנו ביחס לשאילתות ותלונות שהגיעו בחודשים האחרונים לשולחן הוועדה. חלקם מהווים פועל יוצא להשפעות שהביא עימו משבר נגיף הקורונה.

 

בהקשר זה, קיבלה ועדת האתיקה הארצית מספר החלטות עקרוניות המתוות מדיניות, שתאפשר לציבור עורכי הדין עבודה רציפה ככל האפשר. כדוגמת החלטת הוועדה בעניין אימות תצהיר בהיוועדות חזותית.

 

בנוסף, בימים אלה ממש, אנו עמלים על כתיבתן של החלטות משמעותיות נוספות, שיובאו לתשומת ליבכם, עם פרסומן.

 

בגיליון זה, הראשון לשנת 2021, החלטנו לפרסם לראשונה את החלטות ועדות האתיקה המחוזיות של לשכת עורכי הדין, מתוך הבנה שהכרת החלטות אלה, עיון בהן והלמידה מהן, יפתחו עבורכם צוהר חשוב והכרחי, שיסייע לכם להקפיד הקפדה יתרה על כללי האתיקה, הקפדה שתסייע לשמירה על יוקרתו של מקצוע עריכת הדין שאנו עוסקים בו.

 

לצד ההחלטות הרבות והחשובות המוצגות בגיליון זה, ברצוני להפנות אתכם למספר החלטות עקרוניות שניתנו על ידי ועדת האתיקה הארצית, הנוגעות לחיסיון עורך דין-לקוח, ייחוד המקצוע ופקיעת חברות.

 

עיון בגיליון זה יאפשר לכם עורכות הדין ועורכי דין להיחשף לנושאים שונים המגיעים לפתחכם, במהלך עבודתכם. אלה, יסייעו לכם במתן תשובות לשאלות ולהתלבטויות בבואכם לעסוק בתיק או בסוגיה משפטית.

 

לא פחות חשוב מכך, בגיליון זה אנו מביאים לידיעתכם מקרים בהם חרגו עורכי דין בהתנהגותם ובהתנהלותם מול שופטים, לקוחות ולצערנו אף קולגות.

 

אני מקווה שגיליון זה יעניק לכם ארגז כלים משמעותי בהתמודדות היומיומית בסוגיות שונות ויסייע לכם בשמירה על כללי האתיקה.

 

אתם כמובן מוזמנים לפנות לוועדת האתיקה הארצית וכן לוועדת האתיקה המחוזיות בכל עניין ושאלה.

 

בהזדמנות זו אאחל לכולנו שנה פורייה, מכבדת ומכובדת ובעיקר ובריאה.

 

בברכה,

מנחם מושקוביץ, עו"ד

יו"ר ועדת האתיקה הארצית

 

רשימת הכתבות
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון